製品スペック
| Capacitance | 1 mF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 16 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 68 mΩ |
| Height | 25 mm |
| Height - Seated (Max) | 24.9936 mm |
| Impedance | 34 mΩ |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 7.493 mm |
| Leakage Current | 1.5 mA |
| Life (Hours) | 8000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 2.235 A |
| Ripple Current (AC) | 2.235 A |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 533
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 49 | ¥ 98.69 |
| 50 - 99 | ¥ 80.34 |
| 100 - 299 | ¥ 70.41 |
| 300 - 499 | ¥ 63.8 |
| 500 - 999 | ¥ 62.47 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 61.48 |
| 4,000 - 9,999 | ¥ 60.74 |
| 10,000 - | ¥ 60.59 |






