製品スペック
| Capacitance | 33 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 5 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.3 Ω |
| Features | General Purpose |
| Height | 11 mm |
| Height - Seated (Max) | 5.0038 mm |
| Impedance | 580 mΩ |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 2 mm |
| Leakage Current | 11.55 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 210 mA |
| Ripple Current (AC) | 210 mA |
| Schedule B | 8532220020, 8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020, 8532220020|8532220020|8532220020|8532220020 |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 35 V |
| Voltage Rating | 35 V |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 1,848
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 299 | ¥ 12.64 |
| 300 - 499 | ¥ 11.06 |
| 500 - 999 | ¥ 9.73 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 8.74 |
| 4,000 - 4,999 | ¥ 8 |
| 5,000 - 9,999 | ¥ 7.95 |
| 10,000 - 29,999 | ¥ 7.85 |
| 30,000 - | ¥ 7.78 |






