製品スペック
| Capacitance | 150 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 6.3 mm |
| Dissipation Factor | 0.26 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 8.7 mm |
| Height - Seated (Max) | 6.2992 mm |
| Impedance | 1 Ω |
| Leakage Current | 24 µA |
| Life (Hours) | 7000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 230 mA |
| Ripple Current (AC) | 230 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 456
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 0
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 49 | ¥ 60 |
| 50 - 99 | ¥ 56.63 |
| 100 - 299 | ¥ 46.7 |
| 300 - 499 | ¥ 40.09 |
| 500 - 999 | ¥ 38.76 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 37.77 |
| 4,000 - 4,999 | ¥ 37.03 |
| 5,000 - | ¥ 36.98 |






