製品スペック
| Capacitance | 330 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 12.5 mm |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 13.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 14.5034 mm |
| Impedance | 120 mΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 165 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 900 mA |
| Ripple Current (AC) | 900 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・商品説明の情報は、製品の概要を確認する目的で便宜的に提供しています。
・該当する正式情報は、メーカー発行のデータシート等をご参照ください。
在庫数: 185
出荷予定日:2026/06/01 当社出荷予定
12:00 までのオーダーで2026/06/01 当社出荷予定
MOQ:1
SPQ:1
入荷予定数: 200
※納期未定
| 購入数量 | 単価(JPY) |
|---|---|
| 1 - 49 | ¥ 115.79 |
| 50 - 99 | ¥ 90.82 |
| 100 - 299 | ¥ 80.9 |
| 300 - 499 | ¥ 74.28 |
| 500 - 999 | ¥ 72.96 |
| 1,000 - 3,999 | ¥ 71.97 |
| 4,000 - 9,999 | ¥ 71.22 |
| 10,000 - | ¥ 71.07 |






