5-2301995-4
TE CONNECTIVITY
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Contact Finish Thickness - Mating | 760 nm |
| Contact Material | Gold, Nickel |
| Contact Plating | Gold |
| Height | 17.15 mm |
| Housing Color | Black |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Contacts | 10 |
| Number of Positions | 8 |
| Number of Positions Loaded | 8 |
| Orientation | Vertical |
| Schedule B | 8536694040, 8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040, 8536694040|8536694040|8536694040|8536694040 |
| Sealable | No |
| Shielding | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,400
MOQ:2,400
SPQ:2,400
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,400 - | $6.308 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



