11R223C
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | 1100R |
| Type | Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 650mA |
| Inductance | 22 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1kHz |
| DC Resistance (DCR) | 270mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.197"Dia(5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.295" (7.50mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 200
MOQ:600
SPQ:200



