DFE252012P-2R2M=P2
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DFE252012P |
| Type | Wirewound |
| Current - Saturation (Isat) | 3A |
| Inductance | 2.2 µH |
| DC Resistance (DCR) | 84 mOhms |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Size / Dimension | 2.5x2.0mm |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Material - Core | Metal Alloy |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 12,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,000 - 29,999 | $0.085 | |
| 30,000 - 149,999 | $0.084 | |
| 150,000 - 299,999 | $0.084 | |
| 300,000 - 1,499,999 | $0.084 | |
| 1,500,000 - | $0.083 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




