CC3-2405SF-E
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | CC-E (3W) |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Input (Min) | 18V |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Current - Output (Max) | 600mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Control Features | Enable, Active Low |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.90"L x 0.65"W x 0.34"H(22.9mm x 16.6mm x 8.5mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 9,741
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $14.915 | |
| 10 - 49 | $11.173 | |
| 50 - 99 | $10.425 | |
| 100 - 499 | $9.864 | |
| 500 - 999 | $9.49 | |
| 1,000 - 1,999 | $9.415 | |
| 2,000 - 3,999 | $9.359 | |
| 4,000 - | $9.331 | |



