RWS150B-24/DIN
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | RWS-B/DIN |
| Type | DIN rail |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 156W |
| Efficiency | 89% |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 70°C |
| Applications | ITE (commercial) |
| Mounting Type | DIN rail |
| Size / Dimension | 5.04"L x 3.70"W x 1.61"H(128.0mm x 94.0mm x 41.0mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,530
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $97.543 | |
| 10 - 49 | $94.737 | |
| 50 - 99 | $93.802 | |
| 100 - 499 | $93.334 | |
| 500 - 999 | $93.053 | |
| 1,000 - 1,999 | $92.732 | |
| 2,000 - 3,999 | $92.492 | |
| 4,000 - | $92.305 | |



