RWS150B-24
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | RWS-B (150W) |
| Type | With cover |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 6.5A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 150W |
| Efficiency | 89% |
| Operating Temperature Range | -20°C ~ 70°C(with derating) |
| Applications | ITE (commercial) |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | L5.04" x W3.70" x H1.61" (128.0mm x 94.0mm x 41.0mm) |
| Approval Agency | CE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 455
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $72.007 | |
| 10 - 49 | $69.201 | |
| 50 - 99 | $68.265 | |
| 100 - 499 | $67.797 | |
| 500 - 999 | $67.517 | |
| 1,000 - 1,999 | $66.956 | |
| 2,000 - 3,999 | $66.675 | |
| 4,000 - | $66.581 | |



