ZWS10B-5
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | ZWS10B (10W) |
| Type | Open frame |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 2A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 10W |
| Efficiency | 77% |
| Operating Temperature Range | -10°C ~ 70°C(with derating) |
| Applications | ITE (commercial) |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | L4.14" x W1.97" x H0.83" (105.1mm x 50.0mm x 21.0mm) |
| Approval Agency | CE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 184
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $23.579 | |
| 10 - 49 | $19.837 | |
| 50 - 99 | $19.089 | |
| 100 - 499 | $18.528 | |
| 500 - 999 | $18.154 | |
| 1,000 - 1,999 | $18.079 | |
| 2,000 - 3,999 | $18.023 | |
| 4,000 - | $17.995 | |



