ASW320
IDEC
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Contact Material | Silver |
| Illumination Type | Illuminated |
| Index Angle | 45 ° |
| Max Voltage Rating (AC) | 440 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 220 V |
| Mechanical Life | 500 kcycles |
| Mount | Panel |
| Number of Poles | 2 |
| Number of Positions | 3 |
| Number of Terminals | 4 |
| Orientation | Straight |
| Ratings | IP65 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST |
| Voltage Rating (AC) | 220 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



