HWS150A-48/A
TDK-LAMBDA
Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | HWS-A (150W) |
| Type | With cover |
| Voltage - Input | 85 ~ 264VAC, 120 ~ 370VDC |
| Voltage - Output 1 | 48V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 3.3A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 150W |
| Efficiency | 88% |
| Operating Temperature Range | -10°C ~ 70°C(with derating) |
| Applications | Industrial, ITE (commercial) |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | L6.30" x W1.65" x H3.23" (160.0mm x 41.9mm x 82.0mm) |
| Approval Agency | CE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 228
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $64.931 | |
| 10 - 49 | $62.127 | |
| 50 - 99 | $61.193 | |
| 100 - 499 | $60.725 | |
| 500 - 999 | $60.445 | |
| 1,000 - 1,999 | $59.884 | |
| 2,000 - 3,999 | $59.604 | |
| 4,000 - | $59.51 | |




