RTW12-8R4
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | RTW |
| Type | Open frame |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 8.4A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 100W |
| Efficiency | 86% |
| Operating Temperature Range | -10°C ~ 71°C(with derating) |
| Applications | ITE (commercial) |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | 6.30"L x 0.95"W x 3.23"H(160.0mm x 24.2mm x 82.0mm) |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 44
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $127.262 | |
| 10 - 49 | $124.458 | |
| 50 - 99 | $123.523 | |
| 100 - 499 | $123.056 | |
| 500 - 999 | $122.775 | |
| 1,000 - 1,999 | $122.455 | |
| 2,000 - 3,999 | $122.215 | |
| 4,000 - | $122.028 | |



