KWS15A-5
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply AC DC Converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | KWS-A (15W) |
| Type | Enclosed |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC, 120 ~ 370VDC |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Current - Output (Max) | 3A |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 15 W |
| Efficiency | 77% |
| Product Overview | AC/DC CONVERTER 5V 15W |
| Features | Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | L2.00" x W1.00" x H0.94" (50.8mm x 25.4mm x 24.0mm) |
| Approval Agency | CE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 157
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $34.495 | |
| 10 - 49 | $31.691 | |
| 50 - 99 | $30.756 | |
| 100 - 499 | $30.289 | |
| 500 - 999 | $30.009 | |
| 1,000 - 1,999 | $29.448 | |
| 2,000 - 3,999 | $29.074 | |
| 4,000 - | $28.999 | |



