KWS5A-12
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply AC DC Converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | KWS-A (5W) |
| Type | Enclosed |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC, 120 ~ 370VDC |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Current - Output (Max) | 450mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 5 W |
| Efficiency | 75% |
| Product Overview | AC/DC CONVERTER 12V 5W |
| Features | Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | L1.50" x W1.00" x H0.85" (38.1mm x 25.4mm x 21.5mm) |
| Approval Agency | CE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 671
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $29.119 | |
| 10 - 49 | $25.38 | |
| 50 - 99 | $24.632 | |
| 100 - 499 | $24.071 | |
| 500 - 999 | $23.698 | |
| 1,000 - 1,999 | $23.623 | |
| 2,000 - 3,999 | $23.567 | |
| 4,000 - | $23.539 | |



