RPE-2006F02L
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 6 A |
| DC Resistance (DCR) | 100 mΩ |
| Leakage Current | 10 µA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | CURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 799
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $18.183 | |
| 10 - 49 | $14.445 | |
| 50 - 99 | $13.697 | |
| 100 - 499 | $13.136 | |
| 500 - 999 | $12.762 | |
| 1,000 - 1,999 | $12.688 | |
| 2,000 - 3,999 | $12.632 | |
| 4,000 - | $12.603 | |



