RTEN-5030
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | EN, UL |
| Current | 30 A |
| Current Rating | 30 A |
| DC Resistance (DCR) | 13 mΩ |
| Depth | 140 mm |
| Frequency | 60 Hz |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 5 mA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | CURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 4 weeks ago) |
| Max Current Rating | 30 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Terminal Block |
| Voltage Rating (AC) | 500 V |
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
| Weight | 560.186577 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,375
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $51.262 | |
| 10 - 49 | $48.458 | |
| 50 - 99 | $47.524 | |
| 100 - 499 | $47.056 | |
| 500 - 999 | $46.776 | |
| 1,000 - 1,999 | $46.215 | |
| 2,000 - 3,999 | $45.935 | |
| 4,000 - | $45.841 | |



