HWS30A-15/A
TDK-LAMBDA
Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | HWS-A (30W) |
| Type | With cover |
| Voltage - Input | 85 ~ 264VAC, 120 ~ 370VDC |
| Voltage - Output 1 | 15V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 2A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 30W |
| Efficiency | 87% |
| Operating Temperature Range | -10°C ~ 70°C(with derating) |
| Applications | Industrial, ITE (commercial) |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | L3.74" x W1.24" x H3.23" (95.0mm x 31.5mm x 82.0mm) |
| Approval Agency | CE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,206
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $33.219 | |
| 10 - 49 | $30.415 | |
| 50 - 99 | $29.481 | |
| 100 - 499 | $29.013 | |
| 500 - 999 | $28.733 | |
| 1,000 - 1,999 | $28.172 | |
| 2,000 - 3,999 | $27.798 | |
| 4,000 - | $27.724 | |




