RTW12-12RC
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | RTW |
| Type | With cover |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 12.5A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 150W |
| Efficiency | 87% |
| Operating Temperature Range | -10°C ~ 71°C(with derating) |
| Applications | ITE (commercial) |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | 7.09"L x 1.18"W x 3.62"H(180.0mm x 30.0mm x 92.0mm) |
| Approval Agency | CE, cURus, TUV |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 18
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $143.573 | |
| 10 - 49 | $140.769 | |
| 50 - 99 | $139.835 | |
| 100 - 499 | $139.367 | |
| 500 - 999 | $139.087 | |
| 1,000 - 1,999 | $138.767 | |
| 2,000 - 3,999 | $138.526 | |
| 4,000 - | $138.339 | |



