ZWS30B-12
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Power modules/Built-in boards AC/DC converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | ZWS30B (30W) |
| Type | Open frame |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Isolation | 3kV |
| Current - Output 1 | 2.5A |
| Number of Outputs | 100% |
| Power (Watts) | 30W |
| Efficiency | 86% |
| Operating Temperature Range | -10°C ~ 70°C(with derating) |
| Applications | ITE (commercial) |
| Mounting Type | Chassis mount |
| Size / Dimension | L5.24" x W2.17" x H1.02" (133.0mm x 55.1mm x 25.9mm) |
| Approval Agency | CE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,050
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $23.013 | |
| 10 - 49 | $19.275 | |
| 50 - 99 | $18.527 | |
| 100 - 499 | $17.966 | |
| 500 - 999 | $17.592 | |
| 1,000 - 1,999 | $17.517 | |
| 2,000 - 3,999 | $17.461 | |
| 4,000 - | $17.433 | |



