RSAN-2010L
TDK-LAMBDA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, EN, UL |
| Current | 10 A |
| Current Rating | 10 A |
| DC Resistance (DCR) | 40 mΩ |
| Frequency | 60 Hz |
| Leakage Current | 10 µA |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | CURRENT/AVAILABLE (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Current Rating | 10 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Chassis Mount |
| Radiation Hardening | No |
| Termination | Terminal Block |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Weight | 229.999993 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 6
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $22.011 | |
| 10 - 49 | $18.272 | |
| 50 - 99 | $17.524 | |
| 100 - 499 | $16.964 | |
| 500 - 999 | $16.59 | |
| 1,000 - 1,999 | $16.515 | |
| 2,000 - 3,999 | $16.459 | |
| 4,000 - | $16.431 | |



