CC6-0512SF-E
TDK-LAMBDA
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply DC DC Converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | CC-E (6W) |
| Type | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max) | 9V |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Voltage - Output 1 | 12 ~ 15V |
| Current - Output (Max) | 500mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Control Features | Enable, Active Low |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.90"L x 0.83"W x 0.34"H(22.9mm x 21.1mm x 8.5mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 641
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $15.541 | |
| 10 - 49 | $11.802 | |
| 50 - 99 | $11.054 | |
| 100 - 499 | $10.494 | |
| 500 - 999 | $10.12 | |
| 1,000 - 1,999 | $10.045 | |
| 2,000 - 3,999 | $9.989 | |
| 4,000 - | $9.961 | |




