ZCAT08V-BK
TDK
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 120 |
| Color | Black |
| Depth | 18.4 mm |
| Height | 18.9 mm |
| Housing Material | Plastic |
| Impedance | 120 Ω |
| Inside Diameter | 8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Free Hanging |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Shape | Round |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | Cable |
| Test Frequency | 500 MHz |
| Wire/Cable Diameter | 8 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,582
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 9 | $4.024 | |
| 10 - 49 | $2.019 | |
| 50 - 99 | $1.645 | |
| 100 - 499 | $1.57 | |
| 500 - 999 | $1.514 | |
| 1,000 - 1,999 | $1.477 | |
| 2,000 - 3,999 | $1.469 | |
| 4,000 - | $1.464 | |



