LQM21NN1R0K10D
MURATA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
COO:JP
CoreStaff Part Number:st73944995
Date Code:2015
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQM21 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 50mA |
| Current - Saturation (Isat) | 50mA |
| Inductance | 1 µH |
| Inductance Frequency - Test | 10MHz |
| Frequency - Self Resonant | 107MHz |
| Q @ Freq | 45 @ 10MHz |
| DC Resistance (DCR) | 400mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0805(2012メートル法) |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.041" (1.05mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 138
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 299 | $0.121 | |
| 300 - 499 | $0.098 | |
| 500 - 999 | $0.09 | |
| 1,000 - 3,999 | $0.083 | |
| 4,000 - 4,999 | $0.078 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.078 | |
| 10,000 - 29,999 | $0.078 | |
| 30,000 - | $0.077 | |




