CRCW060315K0FKTA
VISHAY
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Composition | Thick Film |
| Contact Plating | Lead, Tin |
| Depth | 850 µm |
| Features | Automotive AEC-Q200 |
| Height | 508 µm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Dissipation | 100 mW |
| Power Rating | 100 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 15 kΩ |
| Schedule B | 8533210045, 8533210045|8533210045|8533210045|8533210045|8533210045 |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 1 % |
| Voltage Rating | 75 V |
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Weight | 2.012816 mg |
| Width | 850 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



