BLM21PG221SH1D
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Filters Ferrite beads/Chips |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | BLM21P |
| Impedance per frequency | 220 Ohms@100MHz |
| Rated current | 2 A |
| DC resistance (DCR) | 45 mOhms(Max) |
| Filter Type | Differential Mode - Single |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 1.05 mm(0.041inch) |
| Size / Dimension | 0.079inch(L)x0.049inch(W)(2.00mmx1.25mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




