1277AS-H-6R8M=P2
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | DFE322512C |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 1.2A |
| Current - Saturation (Isat) | 1.5A |
| Inductance | 6.8 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| DC Resistance (DCR) | 276mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Material - Core | 鉄粉 |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



