SLF12565T-220M3R5-PF
TDK
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | SLF |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 3.8A |
| Current - Saturation (Isat) | 3.5A |
| Inductance | 22 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1kHz |
| DC Resistance (DCR) | 37.9mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.492"L x 0.492"W(12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.270" (6.85mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 144
MOQ:144
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 144 - 1,439 | $2.053 | |
| 1,440 - 7,199 | $2.042 | |
| 7,200 - 14,399 | $2.033 | |
| 14,400 - 71,999 | $2.025 | |
| 72,000 - 143,999 | $2.018 | |
| 144,000 - | $2.015 | |
| - | - | |
| - | - | |




