MCT06030D3921BP500
VISHAY
Documents
Product Specifications
| Case/Package | 0603 |
| Composition | Thin Film |
| Contact Plating | Tin |
| Depth | 850 µm |
| Height | 550 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Rating | 100 mW |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 3.92 kΩ |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Tolerance | 0.1 % |
| Voltage Rating | 75 V |
| Width | 850 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,330
MOQ:1,330
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,330 - 13,299 | $0.223 | |
| 13,300 - 66,499 | $0.22 | |
| 66,500 - 132,999 | $0.219 | |
| 133,000 - | $0.219 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




