LTM4615IV#PBF
ANALOG DEVICES
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Power regulators -DC/DC switching regulators |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Voltage - Input (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Input (Min) | 2.375V |
| Voltage - Output (Max) | 800 mV |
| Current - Output | 4.0 A /4A/1.5A |
| Number of Outputs | 3 |
| Frequency - Switching | 1.25 MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Function | Step-down (Buck)/LDO |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | LGA 144pin |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 18
MOQ:9
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 9 - 89 | $36.775 | |
| 90 - 449 | $36.712 | |
| 450 - 899 | $36.338 | |
| 900 - 4,499 | $36.263 | |
| 4,500 - 8,999 | $36.213 | |
| 9,000 - | $36.163 | |
| - | - | |
| - | - | |



