LQH32MN2R2K23L
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQH32 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Current Rating (Amps) | 370mA |
| Inductance | 2.2 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 50MHz |
| Q @ Freq | 20 @ 1MHz |
| DC Resistance (DCR) | 800mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 1210(3225メートル法) |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.098"W(3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 62
MOQ:62
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 62 - 619 | $4.769 | |
| 620 - 3,099 | $4.734 | |
| 3,100 - 6,199 | $4.706 | |
| 6,200 - 30,999 | $4.697 | |
| 31,000 - 61,999 | $4.689 | |
| 62,000 - | $4.68 | |
| - | - | |
| - | - | |




