GRM21BR61E475KA12L
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 4.7 μF |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.053" (1.35mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 1,110
MOQ:1,110
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,110 - 11,099 | $0.268 | |
| 11,100 - 55,499 | $0.264 | |
| 55,500 - 110,999 | $0.263 | |
| 111,000 - | $0.263 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




