GRM2165C1H332JA01D
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 3300 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3,620
MOQ:3,620
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3,620 - 36,199 | $0.083 | |
| 36,200 - 180,999 | $0.082 | |
| 181,000 - 361,999 | $0.082 | |
| 362,000 - 1,809,999 | $0.081 | |
| 1,810,000 - | $0.081 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



