GRM1885C1H272JA01D
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 2700 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.063"L x 0.031"W(1.60mm x 0.80mm) |
| Thickness (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 868
MOQ:868
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 868 - 8,679 | $0.341 | |
| 8,680 - 43,399 | $0.341 | |
| 43,400 - 86,799 | $0.336 | |
| 86,800 - 433,999 | $0.336 | |
| 434,000 - | $0.335 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



