GRM035R60J475ME15D
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 4.7 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.024"L x 0.012"W(0.60mm x 0.30mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 160
MOQ:160
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 160 - 1,599 | $1.848 | |
| 1,600 - 7,999 | $1.831 | |
| 8,000 - 15,999 | $1.824 | |
| 16,000 - 79,999 | $1.818 | |
| 80,000 - 159,999 | $1.816 | |
| 160,000 - | $1.814 | |
| - | - | |
| - | - | |




