0452005.MRL
LITTELFUSE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | CSA, PSE, UL, UR |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 2.69 mm |
| Diameter | 2.69 mm |
| Fuse Current | 5 A |
| Height | 2.94 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 13.6 mΩ |
| Terminal Material | Gold |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 2.69 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 196
MOQ:196
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 196 - 1,959 | $1.509 | |
| 1,960 - 9,799 | $1.499 | |
| 9,800 - 19,599 | $1.492 | |
| 19,600 - 97,999 | $1.486 | |
| 98,000 - 195,999 | $1.483 | |
| 196,000 - | $1.482 | |
| - | - | |
| - | - | |



