015401.5DRT
LITTELFUSE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Approvals | PSE, UL |
| Body Material | Ceramic, Thermoplastic |
| Case/Package | SMD/SMT |
| Color | White |
| Current Rating | 1.5 A |
| Depth | 5.03 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Fuse Current | 1.5 A |
| Height | 3.81 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Power Dissipation | 125 W |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 93 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 125 V |
| Width | 5.03 mm |
| Working Voltage | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 12
MOQ:12
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 12 - 119 | $24.637 | |
| 120 - 599 | $24.356 | |
| 600 - 1,199 | $24.281 | |
| 1,200 - 5,999 | $24.225 | |
| 6,000 - 11,999 | $24.197 | |
| 12,000 - | $24.17 | |
| - | - | |
| - | - | |



