GRM155C80J106ME11D
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GRM |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X6S |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 60,000
MOQ:20,000
SPQ:10,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 20,000 - 199,999 | $0.047 | |
| 200,000 - 999,999 | $0.047 | |
| 1,000,000 - 1,999,999 | $0.046 | |
| 2,000,000 - | $0.046 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




