GCM1555C1H220JA16D
MURATA
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | GCM |
| Capacitance | 22 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±5% |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Automotive | Yes |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 180,000
MOQ:100,000
SPQ:10,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100,000 - 999,999 | $0.007 | |
| 1,000,000 - | $0.007 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




