CC0805KKX7R0BB473
YAGEO
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | YAGEO |
| Series | CC |
| Capacitance | 0.047 μF |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 24,000
MOQ:21,000
SPQ:3,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 21,000 - 209,999 | $0.035 | |
| 210,000 - 1,049,999 | $0.035 | |
| 1,050,000 - | $0.035 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



