C2012X7R1E335K125AB
TDK
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | C |
| Capacitance | 3.3 μF |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 114,000
MOQ:4,000
SPQ:2,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 4,000 - 39,999 | $0.185 | |
| 40,000 - 199,999 | $0.185 | |
| 200,000 - 399,999 | $0.185 | |
| 400,000 - 1,999,999 | $0.184 | |
| 2,000,000 - | $0.184 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




