0287020.PXCN
LITTELFUSE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Ambient Temperature Range High | 105 °C |
| Approvals | UL |
| Color | Yellow |
| Current | 20 A |
| Current Rating | 20 A |
| Depth | 5.1 mm |
| Fuse Current | 20 A |
| Height | 12.2936 mm |
| Housing Material | Nylon |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Holder , Socket |
| Number of Pins | 2 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 3.38 mΩ |
| Voltage Rating | 32 V |
| Voltage Rating (AC) | 32 V |
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Width | 5.1 mm |
| Working Voltage | 32 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 2,000
MOQ:2,000
SPQ:2,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,000 - 19,999 | $0.365 | |
| 20,000 - 99,999 | $0.363 | |
| 100,000 - | $0.363 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



