KWS10A-24
TDK-LAMBDA
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st73873327
Date Code:N/A
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Board Mounted Power Supply AC DC Converters |
| Manufacturer | TDK-LAMBDA |
| Series | KWS-A (10W) |
| Type | Enclosed |
| Voltage - Input | 85 ~ 265VAC, 120 ~ 370VDC |
| Voltage - Output 1 | 24V |
| Current - Output (Max) | 500mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Power (Watts) | 10 W |
| Efficiency | 84% |
| Product Overview | AC/DC CONVERTER 24V 10W |
| Features | Universal Input |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | L1.50" x W1.00" x H0.85" (38.1mm x 25.4mm x 21.5mm) |
| Approval Agency | CE |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 37
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 2 | $28.944 | |
| 3 - 3 | $24.871 | |
| 4 - 4 | $24.362 | |
| 5 - 8 | $24.057 | |
| 9 - 9 | $23.513 | |
| 10 - 19 | $23.446 | |
| 20 - 29 | $23.14 | |
| 30 - | $23.038 | |



