LTM8063EY#PBF
ANALOG DEVICES
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st73872197
Date Code:2018
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Integrated circuits/ICs Power regulators -DC/DC switching regulators |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Voltage - Input (Max) | 40 V |
| Voltage - Input (Min) | 3.2 V |
| Voltage - Output (Max) | 800 mV |
| Current - Output | 2.0 A |
| Number of Outputs | 1 |
| Frequency - Switching | 2.2 MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Function | Step-down (Buck) |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | BGA 28pin |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 396
MOQ:1
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1 - 2 | $26.194 | |
| 3 - 3 | $21.957 | |
| 4 - 4 | $21.428 | |
| 5 - 8 | $21.11 | |
| 9 - 9 | $20.545 | |
| 10 - 19 | $20.474 | |
| 20 - 29 | $20.156 | |
| 30 - | $20.051 | |



