C3216X7R1C106K160AC
TDK
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | TDK |
| Series | C |
| Capacitance | 10 μF |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Size / Dimension | 0.126"L x 0.063"W(3.20mm x 1.60mm) |
| Thickness (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 16,000
MOQ:2,000
SPQ:2,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 2,000 - 3,999 | $0.087 | |
| 4,000 - 7,999 | $0.085 | |
| 8,000 - 15,999 | $0.084 | |
| 16,000 - 31,999 | $0.083 | |
| 32,000 - | $0.083 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |




