01550900M
LITTELFUSE
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Current Rating | 8 A |
| Depth | 5.03 mm |
| Fuse Current | 8 A |
| Height | 3.81 mm |
| Illumination Type | Illuminated |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Poles | 1 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536908085, 8536908085|8536908085, 8536908085|8536908085|8536908085, 8536908085|8536908085|8536908085|8536908085 |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage | 125 V |
| Voltage Rating | 125 V |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 5,000
MOQ:1,000
SPQ:1,000
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,000 - 1,999 | $2.00 | |
| 2,000 - 2,999 | $1.997 | |
| 3,000 - | $0.00 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



