RDER72J474MUE1H03A
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | RDE |
| Capacitance | 0.47 μF |
| Voltage - Rated | 630 V |
| Lead Style | Straight |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.303"L x 0.157"W(7.70mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Package / Case | Radial |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 4,500
MOQ:1,500
SPQ:1,500
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 1,500 - 14,999 | $0.437 | |
| 15,000 - 74,999 | $0.434 | |
| 75,000 - | $0.434 | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |
| - | - | |



