IHLP1212AEERR47M11
VISHAY
RoHS Status:RoHS
Stock Type:Quality-guaranteed
CoreStaff Part Number:st73867223
Date Code:17+
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | IHLP-1212AE-11 |
| Type | Molded |
| Current Rating (Amps) | 6.7A |
| Current - Saturation (Isat) | 6.7A |
| Inductance | 470 nH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| DC Resistance (DCR) | 15mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.144"L x 0.118"W(3.65mm x 3.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.059" (1.50mm) |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 3
MOQ:3
SPQ:1
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 3 - 29 | $3.15 | |
| 30 - 149 | $1.844 | |
| 150 - 299 | $1.471 | |
| 300 - 1,499 | $1.396 | |
| 1,500 - 2,999 | $1.34 | |
| 3,000 - 5,999 | $1.321 | |
| 6,000 - 11,999 | $1.303 | |
| 12,000 - | $1.295 | |



