RDER72J102K2K1H03B
MURATA
Images are for reference only.
Please see Product Specifications
for details.
Documents
Product Specifications
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | RDE |
| Capacitance | 1000 pF |
| Voltage - Rated | 630 V |
| Lead Style | Leaded |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.217"L x 0.124"W(5.50mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Package / Case | Radial |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
In Stock: 500
MOQ:100
SPQ:100
| Quantity | Unit Price | |
|---|---|---|
| 100 - 999 | $0.287 | |
| 1,000 - 4,999 | $0.249 | |
| 5,000 - 9,999 | $0.241 | |
| 10,000 - 49,999 | $0.235 | |
| 50,000 - 99,999 | $0.23 | |
| 100,000 - 199,999 | $0.23 | |
| 200,000 - | $0.229 | |
| - | - | |



